کارخانه بشکه سازی

توسط | مرداد 23, 1400 | مقالات | 0 دیدگاه

کارخانه بشکه سازی :

در این مطلب سعی بر آن داریم تا توضیحات مختصری در خصوص کارخانجات بشکه سازی و انواع بشکه ها و روشهای ساخت بشکه با شما همراهان گرامی به اشتراک بگذاریم .

بشکه :

به محصولات عموما” استوانه ای شکل که در جابجایی و انبارش محصولات مایع با دانسیته های متفاوت و یا محصولات پودری به ما کمک میکنند و عموما” از جنس پلاستیک ، آلومینیوم ، آهن لعاب دار و یا کاغذی ساخته میشوند .

بشکه ها عموما” قابلیت جاگیری روی یکدیگر را دارند که امکان انبار کردن محصولات را فراهم میسازنند و در ابعاد و اندازه های مختلف با لیتراژ متفاوت طراحی و ساخته میشوند .

تاریخچه :

در ایران این محصول با دو نام مشترک بشکه و یا دبه مورد استفاده قرار میگیرند .

عموما” بشکه ها کمتر از 90 سانتیمتر بلندی و بصورت اسمی کمتر از 220 لیتر گنجایش دارند (حدودا”55گالن) نکته جالب توجه اینکه هر بشکه نفت 42 گالن وزن دارد بدلیل راحتی در جابجایی و مرتب بودن جاگیری روی پالتها بیشترین مصارف بشکه در دنیا مربوط به بشکه های 90 الی 120 لیتری میباشد و شرکت تولیدی ساحل اتحاد استانداردترین بشکه 120 لیتری در ایران را تولید مینماید .

در حالت کلی 2 مدل بشکه در دنیا طراحی و ساخته میشود که در ایران به بشکه های دهان باز و بشکه های درب پیچی معروف هستند که در اصطلاح تخصصی بشکه درب پیچی و دهان گشاد ملقب است .

بشکه های پلاستیکی:

بشکه های درب پیچی پلاستیکی دارای دو درب به ابعاد 6/5 سانتیمتر و 5/2 سانتیمتر که توسط یک حلقه لاستیکی (اورینگ) ضد اسید آب بندی میشوند و درب آنها خاصیت آچارخوری (مخصوص ) را دارند که امکاه باز و بست آسان را فراهم میسازد .

بشکه های دهان باز دهان گشاد پلاستیکی نسبت لیتراژ و ظرفیت بشکه، ابعاد درب ورودی آنها متغیر میباشد ( از 25 سانتیمتر تا 60 سانتیمتر میباشند) بشکه های درب باز توسط یک حلقه فلزی آبکاری شده (کلیپس ) و یک اورینگ قطر زیاد آببندی میشوند.

بشکه های پلاستیکی در ایران از سال 1376 در شرکت ساحل اتحاد شروع به ساخت و طراح از روی نمونه های خارجی شده است که از سال 1382 شرکت موفق به نوع آوری و طراحی محصولات جدید به پایه دانش فنی خود شده است .

جهت مشاهده محصولات بشکه کلیک کنید .

بشکه های فلزی :

بشکه های فلزی از آهن های یکطرفه لعاب دار و طرف دیگر رنگ کوره ای ساخته میشوند .

روش ساخت بشکه های فلزی سیستم فرم دهی ورق آهنی میباشد. ورق آهنی در ابتدا به ابعاد مشخص برش خورده و پس از آن وارد دستگاه فرمینگ (رول)میشود و پس از آن توسط جوشکاری درز جوش میشوند و بعد از آن توسط دستگاه فرم دهی شکل مورد نظر روی آن ایجاد میشود و در مرحله بعد سروته بشکه به آن محکم شده و یا پنچ میشود، در مرحله آخر رنگ آمیزی و لعاب دار خواهند شد .

بشکه های کاغذی :

 بشکه های کاغذی عموما از پیچش لایه های کاغذ دور یک قالب فلزی و استفاده از چسب مابین لایه های کاغذ شکل میگیرند که در پایان قسمت کف و سقف آن توسط یک درب فلزی فرم دهی میشود بشکه های کاغذی در شرکت های دارویی مورد استفاده قرار میگیرند و معمولا آب بند نمیباشند ولی مانع از نفوذ هوا و نور به داخل بشکه هستند.

 

 

استاندارد سایز بشکه :

شما میتوانید با مراجعه به قسمت استاندارد بشکه ها با نحوه استاندارد سازی و موارد مورد بررسی آن آشنا شوید . اینجا کلیک کنید

در پایان قصد داریم در ویدیو زیر نحوه ساخت بشکه پلاستیکی در کارخانه بشکه سازی ساحل اتحاد ارومیه را به شما نشان دهیم .

رنگ بشکه :

به صورت کلی بشکه های سفید رنگ مخصوص بسته بندی مواد غذایی بوده و مواد اولیه آن ها از نوع فود گرید میباشد

بشکه های آبی رنگ مخصوص بسته بندی مواد شیمیایی میباشد.

 

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *