نوشته تستی 2

توسط | دی 16, 1399 | دسته بندی نشده | 0 دیدگاه

رخی از پزشکان از دیسپورت و بوتاکس زیر چشم برای صاف کردن ظاهر خطوط استفاده می‌کنند و نتایج خوبی نیز گزارش شده است، در حالی که بعضی دیگر از تزریق‌کنندگان به دلیل خطرات مشاهده‌شده، مانند افتادگی و کیسه‌ای شدن پلک پایین و دشواری در پلک زدن، از این روش استفاده نمی‌کنند.

مطالعه بیشتر

اشتباهات رایج درباره تزریق دیسپورت و بوتاکس

توجه به این نکته مهم است که همه نوع چین و چروک‌ها با دیسپورت و بوتاکس کاهش نمی‌یابند. به عنوان مثال، بیمارانی که مشکل ظاهری آن‌ها شامل خطوط باریک ناشی از آسیب آفتاب و چین‌های عمیق حاصل از جمع شدگی بافت نرم (soft tissue atrophy) است، این نوع درمان برای آن‌ها یا تاثیر ندارد و یا تاثیر جزئی خواهد داشت.

برای چین‌های عمیق ناشی از جمع‌شدگی یا آتروفی بافت نرم، تزریق ژل فیلر یا انتقال چربی همچنان بهترین گزینه است زیرا می‌تواند جایگزین کاهش حجم صورت شود.

برخی پزشکان برای تزریق دیسپورت و بوتاکس، به طور کل از نیمه‌ی پایینی صورت اجتناب می‌کنند، زیرا فکر می‌کنند که عضلات این ناحیه برای عملکرد‌های روزانه مورد نیاز هستند و نباید ضعیف شوند؛ و فقط از آن برای درمان یک‌سوم بالایی صورت استفاده می‌کنند.

 

با این وجود، برخی از پزشکان گزارش کرده‌اند که استفاده از دیسپورت و بوتاکس به روش غیرمجاز (استفاده از آن برای درمان نیمه‌ی پایینی صورت)، میزان موفقیت بالایی دارد. بیشتر اوقات، آنها از یک رویکرد محتاطانه استفاده می‌کنند، یعنی فقط مقدار کمی تزریق می‌کنند و سپس ۲ تا ۳ هفته صبر می‌کنند تا ببینند بیماران چگونه به آن پاسخ نشان می‌دهند.

طرفداران رویکرد «محتاطانه» احساس می‌کنند که این روش به‌ویژه برای درمان نواحی اطراف چشم و پلک ایده‌آل است. اعتقاد آنها در این مورد این است که رتوش کردن و یا تزریق اضافی، بسیار آسان‌تر از صبر کردن برای از بین رفتن اثرات دیسپورت و بوتاکس است که حتی ممکن است بیشتر از ۶ ماه طول بکشد.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *