استاندارد بسته بندی اسید

توسط | مرداد 2, 1400 | مقالات | 0 دیدگاه

بسته بندی

در حال حاضر، بشکه‌ها و گالن‌های پلاستیکی یکی از مقرون به صرفه‌ترین و پر کاربردترین ظروف برای ذخیره سازی، بسته بندی و هم‌چنین حمل و نقل بسیاری از کالاها به شمار می‌روند. یکی از موادی که با استفاده از این محصولات می‌توان به راحتی بسته بندی کرد و یا آن را ذخیره و حمل و نقل نمود، مواد اسیدی و شیمیایی و هم‌چنین مواد صنعتی هستند. چراکه در شرایط معمول، این دسته از ظروف جابجایی و حمل و نقل را با استفاده از متریال و موادی تولید می‌کنند که نسبت به انواعی از مواد مضر، خطرناک و یا خورنده اسیدی مقاومت قابل توجهی از خود نشان می‌دهند. از جمله این مواد می‌توان به پلی اتیلن  اشاره کرد.

بنابراین انواع مختلفی از محصولات اسیدی را می‌توان بدون هیچ گونه نگرانی بابت آسیب دیدگی محیط و یا ایجاد خطراتی برای افرد مختلف، با استفاده از گالن‌های پلاستکی، جابه جا کرد و بسته بندی نمود.

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که در بیشتر موارد، مواد خورنده و اسیدی از قبیل هیدروکسید سدیم و یا اسید نیتریک و … در ظروف فلزی و یا دیگر انواع ظروف، غیر قابل نگه داری و حمل و نقل هستند و در این گونه بسته بندی‌ها از بین می‌روند. بنابراین و به دلیل امنیت بیشتر، به گالن‌ها و یا بشکه‌هایی از جنس پلاستیک با دوام برای بسته بندی محصولات اسیدی و یا جا به جا کردن و ذخیره و نگه داری آن‌ها نیاز داریم.

استانداردهای بسته بندی اسید با بشکه و گالن‌های پلاستیکی

در بیشتر موارد و به دلیل مقاومت بالای پلی اتیلن و یا پلی پروپیلن از این محصولات برای بسته بندی اسیدها استفاده می‌کنند. در حالت کلی و در صورتی که سیال و یا اسید مورد نظر شما، دارای دمایی کم‌تر از 68 درجه سانتی گراد باشد به طور معمول، بشکه و یا گالنی از جنس پلی اتیلن برای بسته بندی و حمل و نقل و یا ذخیره آن مناسب خواهد بود. اما در صورتی که سیال مورد نظر دارای دمای پایداری بیشتر از 68 درجه سانتی گراد باشد و نهایتا دمای 108 درجه داشته باشد، بشکه و یا گالنی از جنس پلی پروپیلن برای آن مناسب است. شما میتوانید با مراجعه به صفحه محصولات اطلاعات بیشتری در خصوص بشکه ها و گالن های پلاستیکی مخصوص حمل اسید کسب نمایید.

دلائل استفاده از بشکه و گالن در بسته بندی اسید

دوام قابل توجه

یکی از مزایا و دلائل استفاده از گالن‌ها و بشکه‌های پلاستیکی در زمینه بسته بندی انواع مختلف اسیدها و ذخیره کردن این محصولات، دوام و پایداری قابل توجه این مواد پلاستیکی است. دوام این محصولات موجب می‌شود تا بتوانید به راحتی در زمان حمل و نقل، از بشکه‌ها و گالن‌های پلاستیکی استفاده کنید. لازم به ذکر است که برخی از این دسته از بشکه‌ها و گالن‌ها به نحوی طراحی و تولید می‌گردند که محصولات را تحت فشار قرار می‌دهند. بنابراین می‌توانید بشکه مورد نظر را بکوبید و یا آن را رها کنید. اما محصولات مورد نظر شما درون بشکه بدون هیچ گونه آسیب و کاملا دست نخورده باقی بمانند.

قابلیت استفاده مجدد

این نکته نیز یکی دیگر از دلائل استفاده از محصولات و ظروف پلاستیکی برای بسته بندی انواع مختلف اسید است. به طور کلی می‌توان گفت بشکه‌ها و گالن‌های پلاستیکی قابل استفاده به صورت مجدد هستند. بنابراین با استفاده از این ظروف می‌توانید هزینه‌های خود را کاهش دهید. اما لازم است این نکته را نیز در نظر داشته باشید که پس از هر بار استفاده، باید بشکه و یا گالن مورد نظر را به خوبی شستشو دهید و از طرف دیگر، لازم است به این نکته توجه کنید که در بسیاری از موارد، پس از بسته بندی اسید و یا حمل و نقل آن، بوی محصولات و سیال مورد نظر ممکن است تا مدت‌ها در این بشکه‌ها و گالن‌ها وجود داشته باشد.

مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش

یکی دیگر از دلائل استفاده از انواع گالن‌ها و بشکه‌های پلاستیکی برای بسته بندی محصولات اسیدی، مقاومت قابل توجه این دسته از ظروف در برابر اشعه  نور آفتاب است. لازم است به این نکته توجه داشته باشید که پلاستیک به طور کلی، ماده مقاومی در برابر اشعه آفتاب است. بنابراین تابش آفتاب نمی‌تواند محصولات مورد نظر شما و کیفیات آن‌ها را با تغییر مواجه کند. اما لازم است به این نکته نیز توجه کنید که در صورتی که بشکه و یا گالن پلاستیکی خود را در تمام روز، در برابر آفتاب و نور مستقیم خورشید قرار دهید، این امکان وجود دارد که پلاستیک، گرمای محیط و نور خورشید را جذب نماید. بنابراین لازم است از قرار دادن ظروف پلاستیکی و بسته بندی شده اسیدی، در برابر نور خورشید خودداری کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *